سرور مجازی VPS چیست؟

Root Folder > VPS - Virtual Private Servers

سرور مجازی اختصاصی (Virtual Private Server) یا (Virtual Dedicated Server) حاصل تقسیم بندی یک سرور حقیقی (Host VPS) به چندین بخش متفاوت می باشد که هر یک از این قسمت ها (Guest VPS) توانایی عملکرد همانند یک سرور حقیقی مستقل را دارند. هر سرور مجازی می تواند سیستم عامل مخصوص به خود را داشته باشد و به صورت مستقل عمل کند.

سرورهای مجازی برای سازمان هایی که می خواهند سایتشان به صورت اختصاصی میزبانی شود ولیکن هزینه سرور اختصاصی را نپردازند، مناسب می باشد. همچنین برنامه نویسان حرفه ای برای نگارش و تست برنامه های خود می توانند از این سرورهای پیشرفته استفاده کنند. از دیگر امکاناتی که بر روی این سرورها ارائه می شود می توان به Mail Server اختصاصی برای سازمان های بزرگی که می خواهند سرویس ایمیلی مستقل و با کیفیت داشته باشند، اشاره کرد. همینطور شرکت های کوچک و یا طراحان سایت که می خواهند میزبانی مستقلی برای سایت های خود داشته باشند، می توانند از این سرورهای مجازی استفاده کنند.

"روند تازه" برای ارائه بهترین کیفیت برای مصرف کننده، علاوه بر استفاده از بهترین و قوی ترین سرورها برای  Host VPS ، تعداد Guest VPS های روی آن را نیز بسیار محدود نموده است. بدین ترتیب یک VPS عملا به صورت یک سرور مستقل کوچک، ولی قدرتمند، قابلیت ارائه سرویس های مورد نظر را خواهد داشت.

Add Feedback