چگونه مالکیت یک دامنه.ir را تغییر دهم ؟

Root Folder > IraNIC Support

مرحله 1: (فروشنده)
فروشنده باید اطلاعات PIN دامنه را بدست آورد. اگر دامنه در iranic.com ثبت نام شده، فروشنده می تواند با شناسه خود وارد شود، نام دامنه را انتخاب کنید و در پایین صفحه اطلاعات دامنه ، می تواند برای کسب اطلاعات PIN دامنه خود درخواست بفرستد. معمولا اطلاعات PIN تا حداکثر ۱۲ ساعت به مالک دامنه فرستاده میشود. اگر دامنه در ایرانیک ثبت نشده باشد ولی مالک کنونی دامنه اطلاعات شناسه خود در ایرنیک NIC.IR را دارد میتواند به آنجا وارد شده و اطلاعات PIN را درخواست دهد. اگر دامنه توسط نماینده فروش دیگری ثبت شده باشد معمولا آنها به راحتی میتوانند راهنمایی کامل در چگونگی دریافت PIN به مالک دامنه ارایه دهد. 


مرحله 2: (خریدار)
بعد از دریافت PIN دامنه از مالک فعلی دامنه٬ خریدار به شناسه خود در IRANIC.COM وارد شود و قبل از هرگونه کار دیگری مطمین شود که اطلاعات مالک جدید به صورت یک شناسه XY1234-IRNIC به سیستم وارد شده است در غیر این صورت باید رابط دیگری در قسمت -رابط های موجود- به اسم فرد خریدار جدید درست کند. بعد از اطمینان از داشتن رابط جدید به صفحه - انتقال دامنه - وارد شود. و در قسمت انتقال مالکیت دامنه اطلاعات دامنه و PIN را وارد کرده و طبیعتا هزینه این انتقال را پرداخت کند. 
توجه داشته باشید که چنانچه رابط خریدار در سایت ایرانیک ساخته نشده باشد، باید با آن رابط به داخل سایت NIC.ir بشود و در قسمت "مشخصات شناسه" وارد شود و در قسمت "شناسه های مجاز" به تمام رابط ها دسترسی نمایندگان داده شود.

مرحله 3: (فروشنده)
فروشنده یک ایمیل از NIC.IR دریافت کرده که باید بر روی لینکی کلیک کرده و انتقال دامنه را تایید کند. این ایمیل معمولا در ۱۲ ساعت دریافت میشود. 

مرحله 4: (فروشنده)
فروشنده یک ایمیل جدید دریافت خواهد کرد که حاوی دستور العمل بعدی است. درین مرحله فروشنده باید اسکن / ایمیل و یا فکس فرم موافقت با انتقال به همراه اسکن کارت ملی خود را به NIC.IR بفرستد. در صورتی که رابط فعلی شرکتی باشد این درخواست باید بر روی سربرگ شرکت با مهر و امضای مدیرعامل فرستاده شود. 
 
فرم تایید انتقال دامنه توسط فروشنده  

Add Feedback